*serveArch

 

blog.serveArch >>

edition #01
agregát
magazine
stavby
redakce

Úvodník #02

"Střeste své strachy!" ... tak, to je naše přání do vánočního válení, novoročního bdění a celoročního pracování. :)

(Na obrázku je Radúz s Mahulena v úniku.)

 

... úvodník #01 >

edition 01 >
v blogu
agregát >
v blogu
magazín >
v blogu
stavby >
v blogu
redakce >
v blogu

Úvodníky a edice jsme měli v plánu psát od začátku, ale trošku jsme je (z různých důvodů) zanedbali ... jeden sotva koukal. Tedy aspoň já, mé Ty (tedy j.N) to všechno stíhal levou horní a ještě se šťoural v uchu a přitom hrál tančíky. :)

Napsali jsme toho od rozjezdu (stránek) docela dost, i když posledních pár měsíců je to poněkud volnější. To víte, někdy se přihodí událost, kterou jeden nečeká a rozvolnění se uděje tak nějak, jak říká můj táta, "chcačky-nechcačky".

Udělám tedy krátký sumář, snad se na mě za něj nebudete hněvat. V seriálku "Jádro pudla I-VI" jsme popsali trochu našich východisek a předpokladů. Pak dokončení interiérů a exteriérů "Živnostenského dvorce" a začátek studie "Roubenky pod horami", která ještě čeká na své dokončení. Dopsali a dodělali jsme také studii na "husitskou faru" a rovněž jsme dopsali a přerenderovali jeden "školní projekt" na místo, kde dřív bývala  Staroměstská radnice. A taky "Kašny do Plzně", soutěž, které jsme se účastnili, plus nějaké další drobnosti z poslední doby v magazínu.

Můj bratránek mi říkal, že naše články by měly být víc pro lidi. Hm, ale co to znamená? On jim (teda těm článkům) rozumí, občas se i pobaví, pokud si je přečte, ale palec nedá. Možná bych se jej měla zeptat proč. :) Na každý pád, byl náš první rok psaní (a publikování) asi velmi nervní/neurotický, a i když jsem vždycky chtěla psát, neměla jsem ani potuchy, kolik práce to dá, než si jeden prostý architekt udělá v hlavě pořádek takový, aby mohl druhým srozumitelně říct, co myslí tím a tím nebo tamtím a oním. Jeden si asi prostě musel sednout a sebrat se. A web si musel taky sednout. Vlastně všichni, co jsme tady, si museli sednout. :) Ať už při psaní nebo při čtení či prohlížení. Obojí vyžaduje čas a trpělivost, a tak díky všem, kteří tu byli a četli, nebo jen prohlíželi.

 

Jana Krkošková a Jiří Novotný

ps: Sháním knížku "Le Corbusier - Kdysi a potom". 1000 výtisků bylo vytištěno, tak se ani nedivím, že není k mání. Ale vím, u koho je zastrčená v knihovně, jen jsem se ještě neodvážila zeptat, jestli mi ji někdo půjčí. Jsem od přírody ostýchavá. :) Tak kdybyste věděli o nějakém volném výtisku, tak mi prosím napište. Kamkoliv. Předem díky.

kontakt
Servearch
agregát >>
v blogu
stavby >>
v blogu
magazín >>
v blogu
facebook
Google+
kontakt >>
created by *serveArch - all rights reserved